Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Satış Sözleşmesi AKTÜRK TİCARET - Enver AKTÜRK ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI :

Ünvan  : onlinefordyedekparca.com
Firma Adı : AKTÜRK TİCARET
Adres :

Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi 1763/3 Sk. No:13

Yenimahalle/ANKARA

Telefon : +90(312) 278 15 15
E-posta : info@onlinefordyedekparca.com

1.2 ALICI
 
Adı/Soyadı/Ünvanı :
Adresi :
Telefon :

MADDE 2- KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait onlinefordyedekparca.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin temel nitelikleri (Cinsi-türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli, Varsa Resmi , Vergiler Dahil Toplam Fiyat, Kargo Bedeli, Kapıda Ödeme Seçeneğinde İlave Ücret vb. Ayırt Edici Özellikleri ve Parça Kodu), onlinefordyedekparca.com internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz(yada erişebileceğiniz) ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz(ya da oluşturabileceğiniz) SEPETİM (sepet, teslimat, ödeme veya onay alt bölümlerinde) bölümünde belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli :
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi :
Kargo Ücreti : TL


Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. Kargo bedeli, ürün(ler) meblağına göre belirlenecektir.Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir

MADDE 4- FİYATIN SEPETİM BÖLÜMÜNDE HESAPLANMASI VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

    Ödemenizi havale ya da EFT ile yapmak istiyorsanız internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz SEPETİM sekmesinin HAVALE/EFT alt bölümünde hesaplanan "Havale Fiyatını" ve artı "7,00 TL Kargo ücretini" aşağıda belirtilen ve bahse konu alt bölümde seçimi yapılabilan aşağıdaki banka hesaplarına (yine HAVALE/EFT alt bölümünü kullanmak suretiyle)göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

            Havalenizi ya da EFT'nizi yaparken gönderen bölümünde mutlaka gerçek isminizi kullanınız. Havale/EFT yaparken alıcı olarak mutlaka "Enver AKTÜRK" belirtiniz. Sipariş onaylandıktan sonra oluşacak "SP..." ile başlayan Sipariş Numaranızı havalenizin açıklama bölümünde belirtiniz.

            Banka Hesaplarımız:

* Yapı Kredi Bankası, 703 Şubesi - Hesap No:90711552 (IBAN: TR09 0006 7010 0000 0083 4368 14)

* Deniz Bank, 4610 Şubesi - Hesap No: 6298744 (IBAN: TR75 0013 4000 0013 9013 1000 04)

* İş Bankası, 4262 Şubesi - Hesap No:0230662 (IBAN: TR18 0006 4000 0014 2620 2306 62)

 

4-2 KREDİ KARTI

            Kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorsanız internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz SEPETİM sekmesinin KREDİ KARTI alt bölümünde hesaplanan "Havale Fiyatını" ve artı "7,00 TL Kargo ücretini" aşağıda belirtilen ve bahse konu alt bölümde seçimi yapılabilan aşağıdaki banka kredi kartlarından (yine KREDİ KARTI alt bölümünü kullanmak suretiyle) göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Bir sonraki özet ve onay sayfasında, siparişinizi onayladığınız takdirde kredi kartınızdan tahsilat yapılacaktır.

            Banka Kredi Kartları seçenekleri;

*Garanti Bankası Bonus Kart ve Bonus Özellikli  başkaca Banka Kredi Kartları

*İş Bankası Maximum kart ve Maximun Özellikli  başkaca Banka Kredi Kartları

*Yapı Kredi Bankası World Kart ve World Özellikli  başkaca Banka Kredi Kartları

*Akbank Axess Kart

*Finansabank Card Finans Kartı

*Halk Bankası Halk Card Paraf kartı

 

4-3 KAPIDA ÖDEME SEÇENEKLERİ

            Kapıda ödeme yapmak istiyorsanız internet sitemizin ilgili ürüne dair erişmiş olduğunuz ve daha sonrasında satın almak için oluşturmuş olduğunuz SEPETİM sekmesinin KAPIDA ÖDEME alt bölümünde hesaplanan "Havale Fiyatını" artı "7,00 TL Kargo ücretini" artı "5,00-TL kapıda ödeme hizmet bedelini" yani toplam ödeyeceğiniz tutarı (yine KAPIDA ÖDEME alt bölümünü kullanmak/seçmek ön şartıyla), siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisine kredi kartı ya da nakit olarak ödemek suretiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda ödeme sisteminde kargo şirketleri kapıda ödeme hizmetine karşılık olarak 5,00- TL hizmet bedeli almaktadırlar. Bu bedel kargo ücreti haricinde alınan bir bedeldir.

 

4-4 DİĞER ACIKLAMALAR

            Sözleşmenin kurulması aşamasında uzaktan iletişim aracının kullanım bedelinin olağan ücret tarifesi üzerinden hesaplanamadığı durumlarda, tüketicilere yüklenen ilave maliyet; tüketicinin kullandığı uzaktan erişim vasıtasına göre yine tüketicini kendi kullandığı telefon /internet sağlayıcılarınca belirlenen ücretlerdir. Bu ücretlerde satıcının dahili yoktur.

MADDE 5- TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

            Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. Kargo bedeli, sözleşme konusu ürün bölümünde belirtilen kadardır. Söz kousu Meblağın belirlenmesinde ürün ücreti 100-TL'ye kadar 7-TL, 100-TL üstünde herhangi bir kargo bedeli alınmamaktadır. Kapıda ödeme seçeneğinde kargo şirketi kapıda ödeme hizmetine karşılık olarak 5-TL hizmet bedeli almaktadırlar. Bu bedel kargo ücreti haricinde alınan bir bedeldir.Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmediği iddia edilemez. Zira tüketici adreste bulunama durumunda ürünü kargo şubesinden almakla yükümlüdür. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir. Teslimata ilişkin sorunlarda kargonuzun gönderildiliği Yutiçi Kargo şubesiyle ya da aşağıda iş bu sözleşmenin en alt bölümünde iletişim bilgileri verilen genel koordinatörümüzle  görüşebilirsiniz.

 

TAŞIYICI (Kargo Şirketi)

 

 

Ticaret Ünvanı

:

YURTİÇİ KARGO SERVİSİ A.Ş.

Adres

:

Eski Büyükdere Cad. Ayazağa yolu Kargo Plaza No.17-19 Maslak Sarıyer / İSTANBUL

Ticaret Sicil Numarası

:

187888

Mersis Numarası

:

0986000892500906

Vergi Dairesi

:

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi

Vergi Numarası

:

9860008925

Telefon

:

0212 365 23 65

Fax

:

0212 365 24 79

Web Adresi

:

http://www.yurticikargo.com/

MADDE 5- CAYMA HAKKI

            Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Her hâlükârda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. Tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmadan sorumlu değildir.

            Cayma Hakkını Nasıl Kullanacağız

            Tüketici cayma bildirimini, "Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi 1757 Sk. No:15 Yenimahalle/ANKARA" şirket adresimize posta yoluyla ve "info@onlinefordyedekparca.com" e-posta adresimize e-mail göndermek suretiyle ekte yer alan örnek cayma bildirim formunu doldurarak ya da cayma kararını bildiren açık bir beyanda bulunarak da gerçekleştirebilir. Usulüne uygun cayma hakkının kullanılması durumunda malın iadesi, Yurtiçi Kargo Şubelerinden "Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi 1757 Sk. No:15 Yenimahalle/ANKARA" gönderilmek suretiyle gerçekleştirilir. İade sürecinde bedel iadesi ve süresi aşağıda yer alan hükümler çerçevesinde gerçekleştirilir.

           

            Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri

 

 (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

(2) Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

(3) Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

(4) Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.

(5) Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.

 

Eksik bilgilendirme Durumu

 

 (1) Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Bu süre her halükarda cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer.

(2) Cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirmenin bir yıllık süre içinde yapılması halinde, on dört günlük cayma hakkı süresi, bu bilgilendirmenin gereği gibi yapıldığı günden itibaren işlemeye başlar.

 

Cayma hakkının kullanımı

 

 (1) Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmesi yeterlidir.

 

(2) Cayma hakkının kullanılmasında tüketici, EK’te yer alan formu kullanabileceği gibi cayma kararını bildiren açık bir beyanda da bulunabilir. Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin bu formu doldurabilmesi veya cayma beyanını gönderebilmesi için internet sitesi üzerinden seçenek de sunabilir. İnternet sitesi üzerinden tüketicilere cayma hakkı sunulması durumunda satıcı veya sağlayıcı, tüketicilerin iletmiş olduğu cayma taleplerinin kendilerine ulaştığına ilişkin teyit bilgisini tüketiciye derhal iletmek zorundadır.

(3) Sesli iletişim yoluyla yapılan satışlarda, satıcı veya sağlayıcı, EK’te yer alan formu en geç mal teslimine veya hizmet ifasına kadar tüketiciye göndermek zorundadır. Tüketici bu tür satışlarda da cayma hakkını kullanmak için bu formu kullanabileceği gibi, ikinci fıkradaki yöntemleri de kullanabilir.

(4) Bu maddede geçen cayma hakkının kullanımına ilişkin ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir.

 

Satıcı veya sağlayıcının yükümlülükleri

 

 (1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

(2) Satıcı veya sağlayıcı, birinci fıkrada belirtilen tüm geri ödemeleri, tüketicinin satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapmak zorundadır.

(3) Cayma hakkının kullanımında, satıcının iade için belirttiği taşıyıcı aracılığıyla malın geri gönderilmesi halinde, tüketici iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz. Satıcının ön bilgilendirmede iade için herhangi bir taşıyıcıyı belirtmediği durumda ise, tüketiciden iade masrafına ilişkin herhangi bir bedel talep edilemez. İade için ön bilgilendirmede belirtilen taşıyıcının, tüketicinin bulunduğu yerde şubesinin olmaması durumunda satıcı, ilave hiçbir masraf talep etmeksizin iade edilmek istenen malın tüketiciden alınmasını sağlamakla yükümlüdür.

Tüketicinin Yükümlülükleri

 (1) Satıcı veya sağlayıcı malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, tüketici cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde malı satıcı veya sağlayıcıya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.

(2) Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

 

Cayma hakkının kullanımının yan sözleşmelere etkisi

 

 (1) Kanunun 30 uncu maddesi hükümleri saklı kalmak koşuluyla, tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda yan sözleşmeler de kendiliğinden sona erer. Bu durumda tüketici, 13 üncü maddenin ikinci fıkrasında belirtilen haller dışında herhangi bir masraf, tazminat veya cezai şart ödemekle yükümlü değildir.

 

(2) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma hakkını kullandığını yan sözleşmenin tarafı olan üçüncü kişiye derhal bildirmelidir.

 

Cayma hakkının istisnaları

 

 (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

            Cayma hakkının kullanılamayacağı durumlar

            (1) 6502 sayılı kanun ve Mesafeli Satış Sözleşmesinde belirtilen süre ve usule aykırı durumlar.

            (2) Tüketicinin kullanım hatasından kaynaklı ürünün deforme olması tekrar satılamılayacak hale gelmesi durumları.

            (3) Montaj hatasından kaynaklı ürünün deforme olması tekrar satılamayacak hale gelmesi durumları.

            (4) İşin olağan akışında; dürüstlük ve iyi niyet kurallarına aykırı taraflardan birinin ıztırarına yol açabilecek ve yükümlülüklerde aşırı orantısızlık yaratacak sonuç olarak 6502 sayılı kanuna ve genel hükümlere (hakkaniyete ve hukukun temel prensiplerine) aykırılık teşkil edecek durumlar.

            (5) Ürün sipariş edenlerin 6502 sayılı Kanunca tanımlanan tüketici kapsamına girmemesi ya da işlemin tüketici işlemi olamaması.

            (6) Ürün montajının yetkili FORD servislerince ya da yetkisi Türk Standartları Enstitüsünce belgelendirilmiş yetkili servislerde yapılmaması. (Bu hususta ispat yükü tüketiciye aittir.)

 

MADDE 6- Yetkili Mahkeme ve Hakem Heyetleri

            Yasal bir hak kullanımı olarak, iş bu sözleşmeden dolayı meydana gelecek tüm uyuşmazlıklarda alıcı ve satıcı, 6052 Sayılı Kanun uyarınca yetkili kılınan Tüketici Mahkemeleri ve Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapabilir. 

 

MADDE 7- SATICININ HESABINA HAREKET EDEN

 

ÜRÜNLERİMİZE DAİR HER TÜRLÜ ŞİKAYET, BİLDİRİM VE İRTİBAT İÇİN,

 

Kaan Ahat AKTÜRK

Genel Koordinatör

 

İyi Çalışmalar

Saygılarımla

 

Merkez:

[A] Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi, 1757. Sk. No: 15 Y.Mahalle / ANKARA

[M] 0542 278 15 15

[T/F] 0312 278 15 15

 

Şube:

[A] Yeni Başkent Oto Sanayi Sitesi, 1763/3. Sk. No: 13 Y.Mahalle / ANKARA

[T] 0312 278 66 00

[F] 0312 278 66 01

 

//onlinefordyedekparca.com/

 

ALICI  
Adı/Soyadı :
Tarih :

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.